Šmoldasův drzý jazzyk

Pohodový večer vyplněný naprostou improvizací známého glosátora, básníka a humoristy PhDr. Ivo Šmoldase. Vyprávění krásně doplňuje zpěv s kytarou Jiřího Holoubka a čtyřhlasé zpívání výborného hudebního tělíska s názvem Antikvartet, který založil a vede známý zpěvák a textař Dušan Vančura, dlouholetý člen legendární skupiny Spirituál kvintet.

 

              

 

Jiří Holoubek je přední moderátor Českého rozhlasu 2, skvělý kytarista, zpěvák a opora Spirituál kvintetu. V pořadu se představí také jako písničkář.

Dušan Vančura je dlouholetý a významný člen Spirituál kvintetu, kde pracuje jako zpěvák, textař a aranžér a věnuje se i vlastní tvorbě. Písně jako Kocábka, Batalion, Válka růží, Mlýnský kámen, Žízeň, Až se k nám právo vrátí a jiné jsou dnes trvalou součástí zlatého fondu českého folku. Kromě toho napsal přes padesát textů pro Františka Nedvěda (Kočovní herci, Devatenáct, Jsem tvůj déšť, Můj zvon, Řemeslo aj.)

 

 

 

 

 

Antikvartet je seskupení, jehož hudba zasahuje širokou oblast od renesance až po současnost, a to napříč žánrovým spektrem, takže v pořadu uslyšíte jak klasiku, tak lidové písně, balady, spirituály až po skladby Beatles, to vše ve vlastních úpravách a s vlastními texty. Kromě Dušana Vančury zpívá v souboru i jeho žena Zuzana a dva spřátelení hudebníci, zpěváci a sbormistři Magda Jungwirthová a Štěpán Štrupl.

 

 

 

 

Z recenzí: Čtyři skvěle vyvážené hlasy provedly pozorné publikum cestami od balad po hravé písně z různých časů. Síla precizního, leč procítěného vokálu se prolnula s nádhernou prostorou telčského zámku a výsledkem byl zážitek, který se určitě spoustě přítomných hluboce uložil do skříněk jejich paměti (Folktime, srpen 2017).

  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
Svornost spol. s.r.o.
Novozámecká 284 19012 Praha 9 Dolní Počernice
Zavolejte nám na telefon +420 281 932 122
svornost@svornost.cz